• Často kladené otázky (FAQ)

„Predstavivosť je všetkým. Je dokonca dôležitejšia ako vedomosti. Naše poznanie je obmedzené, ale predstavivosť obklopuje celučičký svet, stimuluje pokrok a stojí za zrodom evolúcie.“

• Koľko rokov trvá štúdium na základnej škole?

Štúdium trvá 8 rokov.

Aké je číslo a kód vašej školy?

• kód školy 710252862
        • číslo školy 570714
        • register č. školy 710252544

Aké cudzie jazyky sa vyučujú na škole?

Anglický jazyk v procese výučby:

• 2. až 4. ročník ZŠ vo vyučovacích predmetoch matematika, prírodoveda a výtvarná výchova
        • 6. ročník ZŠ vo vyučovacích predmetoch dejepis, geografia a biológia
        • 7. až 8. ročník ZŠ vo vyučovacích predmetoch biológia, fyzika, chémia a dejepis

Od 5. ročníka si žiak môže zvoliť ďalší cudzí jazyk: nemecký, rusky, španielsky a francúzsky

Je možné prihlásiť sa na strednú školu aj z ôsmeho ročníka?

Vzdelávací proces smerujeme k bilingválnemu vzdelávaniu, v ktorom môžu pokračovať žiaci na Súkromnom bilingválnom gymnáziu našej Súkromnej spojenej školy EES, vďaka kontinuálnej nadväznosti vzdelávacích programov už z 8. ročníka.

Disponuje škola detským ihriskom?

Naša škola nemá detské ihrisko, ale plnohodnotne nám ho vynahrádza multifunkčná športová hala a dostatok detských ihrísk a plôch v blízkom okolí.

Je štúdium na vašej škole spoplatnené?

Áno, platí sa príspevok na rozvoj školy, organizácie zriaďovateľa a vzdelávania. Je to príspevok zákonného zástupcu študenta/rodiča za obdobie štúdia jeho dieťaťa. Príspevok je využívaný na rozvoj výchovno-vzdelávacích aktivít školy, inováciu a modernizáciu učební, kultiváciu sociálnych priestorov, zviditeľňovanie aktivít školy a výsledkov jej žiakov, podporu vzdelávacích aktivít a stimuláciu vzdelávacieho procesu. Viac informácií nájdete v sekcii Financovanie.

Navštevujú vašu základnú školu aj žiaci inej, ako slovenskej národnosti?

Áno, na škole máme žiakov talianskej, vietnamskej, ukrajinskej a čínskej národnosti.

• Otvorenie školského roka
      • Vyhodnotenie školského roka vo "VČA"
      • Výlet do Bardejova
      • Chodník korunami stromov