• MODULY - CHEER JE COOL

Koncept pohybovej aktivity, ktorý zapája zábavnou a hravou formou do činnosti celú triedu.

Cheer je cool je súčasťou projektu MODULY, ktoré sú projektom MŠVVaŠ SR, ktorého cieľom je skvalitniť hodiny telesnej a športovej výchovy prostredníctvom inovatívneho obsahu a zaujímavých vzdelávacích metód. Projekt koordinovane prepája prostredie škôl s prostredím športových zväzov, klubov a organizácií. Okrem skvalitnenia hodín telesnej a športovej výchvoy je jeho cieľom ukázať žiakom možnosti a spôsoby trávenia voľného času. V neposlednom rade inšpiruje a motivuje pedagógov využívať inovatívne metódy, pomáha im napredovať v kariérnom raste.

Cheerleading = šport vhodný rovnako pre chlapcov aj dievčatá, ktorý zapája do aktivity všetky deti z triedy, nezávisle na ich fyzickej pripravenosti. Zábavným spôsobom vytvára medzi deťmi pocit dôvery a zodpovednosti za spoločný výsledok tímu, učí ich spolupracovať a pomáhať si navzájom. Rozvíja základné pohybové schopnosti, rozvíja obratnosť, koordináciu, gymnastické, silové aj tanečné zručnosti. Poskytuje škole skvelú príležitosť na vytvorenie školských športových klubov, ktoré zabezpečia prezentáciu školských aktivít alebo aj reprezentáciu školy v rámci športových súťaží školského športu. CHEER JE PROSTE COOL.

Našimi partnermi sú:

ŠKOLSKÝ DIGITÁLNY KOORDINÁTOR
          (od septembra 2021)

Úlohou školského digitálneho koordinátora je koordinovať informatizáciu a vzdelávanie prostredníctvom digitálnych technológií s cieľom podporiť transformáciu vzdelávania a školy pre 21. storočie, resp. digitálnu budúcnosť.

V zmysle novely zákona č. 138/2019 Z. z. má školský digitálny koordinátor zabezpečovať:

• poradenstvo a odbornú pomoc v oblasti zavádzania nových digitálnych metód do vzdelávania,
          • spätnú väzbu pedagogickým zamestnancom školy v uplatňovaní a využívaní digitálnych metód, foriem a didaktických prostriedkov vo výchove a vzdelávaní,
          • vzdelávanie zamestnancov v oblasti využívania digitálneho obsahu alebo foriem práce s digitálnym obsahom,
          • aktuálny digitálny materiál ku vzdelávacím štandardom vyučovacích predmetov alebo vzdelávacích oblastí,
          • pravidelnú informovanosť o aktuálnych možnostiach využívania digitálnych technológií vo výchove a vzdelávaní a možnostiach zabezpečenia kybernetickej bezpečnosti,
          • poradenstvo v rámci digitálnych technológií,
          • administráciu online testovaní,
          • dostupnosť externých vzdelávacích zdrojov.

Tento projekt sa realizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu a Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Operačného programu Ľudské zdroje.

Školský digitálny koordinátor: Ing. Branislav Blicha / branislav.blicha@elbaci.sk

www.ludskezdroje.gov.sk    www.esf.gov.sk    www.minedu.sk

SPOLU MÚDREJŠÍ 3
          (šk. rok 2021/2022)

Cieľom zapojenia SSŠ EES do projektu je: prostredníctvom kvalitného a dostupného doučovania žiakov, ktorí to potrebujú (počas hodín mimo vyučovania), vytvárať podmienky na zlepšovanie ich vedomostí, zručností a spôsobilostí a predchádzanie prípadnému ich školskému neúspechu.

Projekt Spolu múdrejší 3 je realizovaný z Plánu obnovy a odolnosti SR.

Koordinátor projektu: PhDr. Martin Ďurišin, PhD. / martin.durisin@elbaci.sk