• Odklad povinnej školskej dochádzky

„Na dobrom začiatku všetko záleží.“
        • Povinná školská dochádzka je upravená zákonom č. 245/2008 Z.z. o výchove a vzdelávaní ( školský zákon)

• Nikoho nemožno oslobodiť od plnenia povinnej školskej dochádzky.
          • Povinná školská dochádzka je desaťročná a trvá najviac do konca školského roku, v ktorom žiak dovŕši 16. rok veku, ak tento zákon neustanovuje inak.
          • Povinná školská dochádzka začína začiatkom školského roka, ktorý nasleduje po dni, keď dieťa dovŕši šiesty rok veku a dosiahne školskú spôsobilosť, ak tento zákon neustanovuje inak.

Odklad plnenia povinnej školskej dochádzky

• Ak dieťa po dovŕšení šiesteho roku veku nedosiahlo školskú spôsobilosť a pochádza zo sociálne znevýhodneného prostredia, riaditeľ školy rozhodne o odklade začiatku plnenia povinnej školskej dochádzky dieťaťa o jeden školský rok alebo o zaradení dieťaťa do nultého ročníka základnej školy, a to vždy na žiadosť zákonného zástupcu.
          • Súčasťou žiadosti zákonného zástupcu je odporučenie všeobecného lekára pre deti a dorast a odporučenie príslušného zariadenia výchovného poradenstva a prevencie.
          • Riaditeľ školy môže rozhodnúť o odklade začiatku plnenia povinnej školskej dochádzky dieťaťa alebo o jeho zaradení do nultého ročníka aj na návrh materskej školy, ktorú dieťa navštevuje a na základe predchádzajúceho odporučenia zariadenia výchovného poradenstva a prevencie, a to vždy s informovaným súhlasom zákonného zástupcu.
          • Zákonný zástupca má právo rozhodnúť o tom, či dieťa s odloženou školskou dochádzkou bude navštevovať materskú školu alebo nultý ročník.

Dodatočné odloženie plnenia povinnej školskej dochádzky

• Ak sa u žiaka prvého ročníka základnej školy, ktorý nemal odložený začiatok povinnej školskej dochádzky a neabsolvoval nultý ročník základnej školy, v prvom polroku prvého ročníka dodatočne zistí, že nedosiahol školskú spôsobilosť, môže riaditeľ školy za podmienok podľa odseku 4 rozhodnúť o dodatočnom odložení plnenia povinnej školskej dochádzky alebo o jeho zaradení do nultého ročníka.
          • Zákonný zástupca má právo rozhodnúť o tom, či dieťa s dodatočne odloženou školskou dochádzkou bude navštevovať materskú školu alebo nultý ročník.

Tlačivá na stiahnutie

• Škola v prírode - 3. deň
    • Škola v prírode - 2. deň
    • Škola v prírode - Ždiar
    • Návšteva EKOPARKU Holá Hora
    • Vedomostná súťaž o olympizme
    • Deň matiek
    • Malý futbal mladších žiakov ZŠ - Školský pohár SFZ, okresné kolo Prešov
    • Zdravý úsmev
    • Návšteva knižnice
    • Turnaj v prehadzovanej trojíc.
    • Malý futbal mladších žiakov ZŠ
    • Výtvarná súťaž - jarný strom