• Mini olympijské hry ELBA

• Dnešná medailová žatva žiakov Súkromnej spojenej školy EES - organizačnej zložky Súkromnej základnej školy na Mini olympijských hrách Súkromnej školy ELBA... Diplomy a medaily sme brali rad radom 🏆

• Hodina dejepisu

• Hlavnou témou dnešnej hodiny dejepisu v piatom ročníku bola  vojna a jej dôsledky. Naše piatačky a piataci  prezentovali svoje projekty, v ktorých opísali  príčiny vypuknutia vojnových konfliktov, výsledky vybraných vojen a porušovanie ľudských práv. Niektorí nám dokonca porozprávali zážitky svojich prastarých rodičov z 2. svetovej vojny. Sme radi, že sa naše deti  zamýšľajú nad tým, ako veľmi  je svetový mier potrebný  a že im nie je ľahostajné utrpenie ľudí, žijúcich v krajinách zmietaných vojnovými konfliktmi.

• Súťaž v hláskovaní "Super Speller"

• Súťaž v hláskovaní, ktorá je v Amerike čoraz populárnejšia, prebehla na prvom stupni našej základnej školy tradične aj tento rok. Všetkých súťažiacich chválime za úsilie, ďakujeme za ich čas, ktorý venovali príprave na túto súťaž a umiestneným gratulujeme!

• Výsadba jablone

• A je to 😉 ...dnes sme s druhákmi a tretiakmi vďaka Programu „Školské ovocie - FRUXI FRESH“ posadili pri škole Jablonku 🍎Ovocie a zelenina má vo výžive nezastupiteľné miesto vďaka vysokému obsahu vitamínov, minerálnych látok, vlákniny a ďalších dôležitých látok, preto pravidelne zabezpečujeme ovocie a zeleninu k obedu aj našim žiakom :)

• Krajské majstrovstvá v prehadzovanej trojíc

• Dnes nebol úplne náš najúspešnejší deň... aj napriek tomu sme vo finále krajských majstrovstiev v prehadzovanej trojíc získali krásne 6. miesto 😏 Ďakujeme vám za supeeer reprezentáciu!

• Vedomostná súťaž o olympizme

• Dnešný úspech na vedomostnej súťaži o olympizme pre základné školy, ktorú každoročne organizuje Olympijsky klub Prešov, Súkromná škola Elba a Fakulta športu PU. Naše tímy dnes obsadili krásne druhé a tretie miesto.

• OZNÁMENIE - riaditeľské voľno

• Riaditeľ školy oznamuje, že podľa § 150 ods. 5 zákona č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov a § 3 ods. 10 vyhlášky MŠ SR č. 231/2009 Z. z. o organizácii školského roka na základných školách, stredných školách, na základných umeleckých školách, na odborných učilištiach a jazykových školách v znení vyhlášky č. 518/2010 Z. z

p o s k y t u j e

dva dni riaditeľského voľna z organizačných dôvodov žiakom:

• organizačnej zložky Súkromné gymnázium na 21. a 22.5.2018
            • organizačnej zložky Súkromná základná škola (5. – 8. ročník ) na 21. a 22.5.2018.

V týchto  dňoch sa uskutoční ústna forma internej časti maturitnej skúšky. Na jej priebeh bude dohliadať väčší počet učiteľov, preto nebude možné zabezpečiť chod vyučovania podľa rozvrhu hodín.

Školské stredisko voľnočasových aktivít  pre žiakov 1. – 4. ročníka základnej školy a jedáleň budú v riadnej prevádzke.

V Prešove 16.05.2018

PhDr. Martin Ďurišin, PhD. riaditeľ školy

• Malý futbal mladších žiakov ZŠ - Školský pohár SFZ, okresné kolo Prešov

• Aj tak sme stále frajeri ⚽️ ...pekný úspech z okresného kola v malom futbale mladších žiakov 20. ročníka McDonald’s Cup 2017/2018.

Bilas Alex, Butkovič Mário, Dnistryan Matviy, Dovičák Alex, Grus Tristan, Makara-Servidio Mattia, Sabadšág Damián, Sabadšág Thomas, Saloky Marko a Tatar Tobiaš, blahoželáme!

• Týždeň modrého gombíka

• Už po 14. rok UNICEF organizuje verejnú zbierku s názvom Už po 14. rok UNICEF organizuje verejnú zbierku s názvom Týždeň modrého gombíka, do ktorej sme sa zapojili aj my - naši tretiaci gymnazisti. Po minuloročnom úspechu, kedy sa Unicefu podarilo vyzbierať 57 972,39 eur, chceme opäť pomôcť aj my. Pomoc pre deti z Ukrajiny, ktoré sú priamo ovplyvnené prebiehajúcim konfliktom. Pomoc deťom, ktoré museli napriek okolnostiam dospieť skôr, ako mali. Radi by sme im aspoň z časti vrátili kúsok detstva, na ktorý majú právo.