• Školská fotosúťaž na tému: „ZIMA“

• V mesiaci január bola  na našej škole v rámci predmetov výtvarná výchova a výchova umením vyhlásená školská fotosúťaž pre žiakov II. stupňa. Tohtoročnou témou súťaže je ZIMA.  Žiaci sa počas mesiacov január a február môžu „vyblázniť“  fotením zimnej prírody, snehuliakov, či šantiacich sa detí a iných zaujímavostí alebo detailov týkajúcich sa zimy. Žiaci môžu fotiť fotoaparátom alebo mobilným telefónom. Súťaží sa v dvoch kategóriách: I. kategória – 5. a 6. ročník, II. kategória – 7. a 8. ročník. Uzávierka fotosúťaže je 23.02.2018. Vyhlásenie výsledkov a odovzdanie cien bude po jarných prázdninách.

Tešíme sa na Vaše fotografie plné snehu.

• Do galérie Karneval boli pridané fotografie.

Karneval tento rok nechýbal ani na našej základnej škole. Konal sa vo štvrtok 1.2.2018. Žiaci 1. stupňa si dali na výbere masiek naozaj záležať. Do telocvične zavítali rôzne rozprávkové bytosti: ježibaby, víly, princezné ale aj bojovníci, šašovia, vojaci a veľa iných masiek s rozžiarenými očkami. Všetky masky sa veselo zabávali, šantili, súťažili a tancovali. O zábavu sa starali pani učiteľky a kočovní divadelníci :)

• Všetkovedko je u našich detí veľmi obľúbená súťaž. Vždy sa na ňu veľmi tešia.

Úlohy sú také zaujímavé, že sa o nich žiaci rozprávajú ešte niekoľko dní po súťaži...

Dnes sme vyhodnocovali :)

• Začína sa súťaž Talent základných škôl regiónu Šariš.

• Celoslovenská iniciatíva Rozumieme nadanými vyhlasuje prostredníctvom projektu. Nadané dieťa súťaž Talent základných škôl regiónu Šariš. Súťaž je určená pre žiakov 6. - 9. ročníka základných škôl a záštitu nad súťažou talentovaných žiakov prevzala primátorka mesta Prešov Ing. Andrea Turčanová. V prípade záujmu sa informujte u svojho učiteľa matematiky. Viac info nájdete tu:

• Indická návšteva

• Naši žiaci mali návštevu z ďalekej Indie. Indický učiteľ Raul nám predstavil neuveriteľné veci z papiera. Boli sme veľmi prekvapení čo všetko z neho dokáže urobiť. Každá vec, ktorú zhotovil, bola bez použitia lepidla. Po vystúpení nám prezradil, že v Indii kde učil, mal v triede 60 - 80 žiakov. A takéto origami sa učia skladať v indických škole na hodinách. Bolo to naozaj úžasné.

• Turnaj vo vybíjanej

• Žiaci 3. a 4. ročníka mali dnes turnaj vo vybíjanej. Na 1. mieste sa umiestnilo družstvo zelených: Alex, Andrej, Nicolas, Stelka, Laura, Marienka a Sebastián. Blahoželáme!

• Návšteva predškolákov z MŠ ELBA

• Predškoláci z MŠ ELBA spolu s ich pani učiteľkami dnes navštívili našu základnú školu. Prišli sa pozrieť do triedy k prvákom. Deti si vyskúšali, aké je to byť žiakom, aké je to sedieť v školskej lavici a ako prebieha vyučovanie. Prvácka pani učiteľka mala pripravených množstvo zaujímavých aktivít a prekvapení. Deti sa s radosťou hlásili a riešili rôzne úlohy.

• Celoslovenské testovanie žiakov 5. ročníka ZŠ - NÚCEM

• Dorazili výsledky celoslovenského testovania žiakov 5. ročníka ZŠ Národným ústavom certifikovaných meraní NÚCEM. Medzi najlepších testovaných žiakov patrí SofiaBombárová, ktorá mala 100% úspešnosť z matematiky a 93,3% úspešnosť zo slovenského jazyka, kde jej chýbali len dve správne odpovede. Veľmi vysokú úspešnosť dosiahla tiež Adriána Kováčová, ktorej chýbala jedna správna odpoveď ako z matematiky, tak aj zo slovenského jazyka - 96,7%. Blahoželáme! Priemernú úspešnosť detí Súkromnej základnej školy nájdete v tabuľke:

• Florbalový turnaj

• 6 zápasov, 4x výhra, 2x prehra. Toto je bilancia včerajšieho florbalového turnaja našich žiakov. Zápasu odovzdali veľa síl a obsadili krásne druhé miesto. Chlapci, ďakujeme za úspešnú reprezentáciu!

• Úspešní riešitelia školského kola

• PYTAGORIÁDA

Kategória P4

1. Marián Širota

2. Peter Sedlák

3. Minh Tri Nguyen Huu

4. Elizabeth - Hannah Bednáriková

5. Alexander Bilas

6. Mário Butkovič

7. Lillian Zmijová

Kategória P5

1. Marko Saloky

• Vianočná výzdoba tried

• Vyhodnotenie súťaže

Vo štvrtok 21.12.2017 sa v popoludňajších hodinách uskutočnilo vyhodnotenie vianočnej výzdoby v triedach II.stupňa ZŠ a gymnázia. Trojčlenná komisia hodnotila nielen poriadok v triedach, ale aj kreativitu a fantáziu žiakov pri výzdobe tried. Víťazom za ZŠ sa stala 8.A trieda a za gymnázium 2.EA. Srdečne blahoželáme. Žolíkov v týchto dňoch triedam odovzdá pani učiteľka Mgr. Brehová.