• Týždeň s knihou v 3.A

• Dnešný deň sme v 3.A venovali Ľubomírovi Feldekovi a jeho tvorbe. Každý z nás sa snažil vytvoriť čo najkrajší projekt o tomto spisovateľovi. Súťažili sme v skupinách a na záver sme si pripravili malé nepečené piškótové tortičky 🍰. Dnešný deň sa naozaj vydaril :)

• Návšteva Šarišskej galérie

• Dňa 14.03.2018 navštívili žiaci II. stupňa v rámci predmetov výtvarná výchova a výchova umením Šarišskú galériu v Prešove. Dozvedeli sa čo je galéria, výstava, kde sa uchovávajú výtvarné diela, ako vzniká výtvarné dielo  a pod.. Prezreli si výstavu s názvom Versus 2017 – Rozprávka a jej reflexia v súčasnom umení a v dielni galérie sa pokúsili namaľovať, nakresliť rôzne rozprávkové bytosti. Taktiež mali naši žiaci možnosť stretnúť a spoznať pána riaditeľa Šarišskej galérie PhDr. Rudolfa Dupkalu, PhD., MBA, ktorý ich navštívil počas tvorivej práce v dielni.

• KIDS2KIDS Tour 2018

• Krátka ukážka z dnešnej návštevy Kids2Kids medzi nami :) Ďakujeme za spestrenie vyučovania. Napísať správne i alebo y nám pomáhajú vybrané slová, ale naučiť sa ich býva pre mnohých veľký problém. Vďaka pesničke Vybrané slová nám to pôjde opäť o čosi jednoduchšie.

• Florbalový turnaj

• Obvodné kolo florbalového turnaja a výhra 1. miesta s postupom na okresné kolo patrí našim chalanom. Ďakujeme za reprezentáciu a držíme palce!

• Šikovný chlapec - Šikovné dievča

• ...je názov projektu pod taktovkou ABC – Centra voľného času v Prešove v spolupráci s Pedagogickou fakultou Prešovskej univerzity v Prešove, Katedrou prírodovedných a technických disciplín. Súťaž je organizovaná pre 3. ročník základných škôl prešovského okresu a má 27-ročnú tradíciu. Víťazom finálového kola Šikovný chlapec - Šikovné dievča v školskom roku 2017/2018 sa stala naša Emka. Blahoželáme!

• Hviezdoslavov Kubín

• 22.2.2018 sa v našej škole konalo školské kolo Hviezdoslavovho Kubína v prednese poézie a prózy. Všetci súťažiaci nám pripravili nevšedný zážitok z umeleckého slova. Veľmi nás potešil hojný počet recitátorov tohtoročnej súťaže. Víťazom samozrejme blahoželáme!

• HLASUJTE

• Milí rodičia a priatelia školy,
            prosíme Vás o hlas pre našu základnú školu v projekte Raabe - Čitateľský oriešok. Stačí KLIKNÚŤ NA FOTKU, ktorá postúpila do finálne a dať LIKE.
            Zaberie Vám to chvíľočku, ďakujeme.

Diana Petková
            Laura Pavelová
            Dadka Fornadľová
            Hlasuj tu:

• Keď sa žiaci rozhodnú pomáhať

• Žiaci 7.A Súkromnej základnej školy opäť raz prekvapili... Rozhodli sa podporiť občianske združenie Barlička a to tak, že jej venovali časť výťažku z Vianočnej tržnice. „Nie sme len žiaci, v prvom rade sme ľudia a vieme, že je potrebné vzájomne si pomáhať. Tak ako mnohí podporujú nás, tak chceme my pomôcť ďalším. Preto sme sa rozhodli, že časť výťažku z tržnice darujeme Barličke."

• Súťaž: Talent základných škôl regiónu Šariš 2018

• Do netradičnej súťaže zameranej na logické myslenie, matematiku a verbálne myslenie pre žiakov základných škôl sa zapojila aj Súkromná základná škola. Súťaž patrí medzi projekty Rozumieme nadaným a každoročne si kladie za cieľ nájsť talentovaných a nadaných žiakov základných škôl. Pripravilo ju Centrum pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie v Sabinove.

• Absolventi o Súkromnom bilingválnom gymnáziu

• Kam na strednú školu? Aj herečka Mgr. art. Jana Kovalčíková mala kedysi veľký problém. V dnešnej dobe máme možnosť voľby, a preto dbaj na to, čo si vyberieš. Určite nechceš, aby za teba rozhodli iní. Janka sa rozhodla sama. Aj ona je absolventkou Súkromného bilingválneho gymnázia v Prešove.

• Dejepisná olympiáda

• Našu školu reprezentovali na dejepisnej olympiáde na ZŠ Šmeralova v Prešove Anton Iakushev a Damián Sabadšág. Výsledkovú listinu nájdete tu:

• Deň sv. Valentína

• Ako každý rok, ani tento nesmela chýbať Valentínska pošta Súkromná Spojená Škola. Hanka a Ciara zo 6.A chytili organizáciu pevne do svojich rúk a obehli školu s krabicou plnou srdiečok, na ktoré si spolužiaci písali valentínske odkazy. Kočky, ďakujeme za túto možnosť