• Deň matiek

• Hoci vo väčšine štátov je Deň matiek v druhú májovú nedeľu, dátumy osláv vo svete sú rôzne. Deň matiek je špeciálny čas povedať našim mamám ako ich máme radi, čo pre nás znamenajú a vyjadriť im našu vďačnosť za všetko, čo pre nás urobili! Tento týždeň sme si pre naše mamičky pripravili nástenku odkazov, aby sme im aj takouto cestou mohli povedať, čo pre nás znamenajú.

• Projekt "Zdravý úsmev"

• Projekt Zdravý úsmev je súčasťou vyučovacieho procesu a realizuje sa prostredníctvom vyučovacích hodín v tomto školskom roku. Počas týchto hodín deti dostávajú základné informácie o tom, ako sa správne starať o svoje zuby, ďasná, ako a prečo vzniká zubný kaz, zápal ďasna, učia sa rozoznávať čo majú jesť, aby ich zuby boli zdravé a čo nie, ako si majú zuby správne čistiť, aké pomôcky pri tom používať a prečo je dôležité pravidelne navštevovať svojho zubného lekára. Cieľom projektu je vzdelávanie detí a mládeže v oblasti správnej starostlivosti o zuby a ďasná.

• "Stavanie mája"

• Posledný aprílový deň sa každoročne viaže s ľudovou tradíciou "stavania mája". Pestrofarebný máj ako symbol krásy, prebúdzajúceho sa života a samozrejme lásky, vyrástol aj pod oknami našej školy :)

• Zapoj sa aj ty do zberu papiera

• Do zberu papiera ♻️ sa tento týždeň zapájajú nielen žiaci, ale aj pán riaditeľ 😝 ...tak, kto dá viac? "Hecni sa" a získaj čo najviac bodov pre svoju triedu. Každé ráno, až do 27.4. ti papier vo vestibule školy odváži pán školník a pripíše "puntík" 👌

• Tematický týždeň - triedenie odpadu

• Pre našu Zem, pre naše mesto Prešov a pre naše bezprostredné okolie, ale hlavne pre krajšie a zdravšie životné prostredie vedia, no predovšetkým chcú aj naši (naj)mladší žiaci priložiť ruku k dielu. Nie je im (nám) to jedno a sme na nich pyšní.

• Triedny aktív

• Riaditeľ Súkromnej spojenej školy European English School, Solivarská 28 v Prešove pozýva rodičov a zákonných zástupcov žiakov

24. apríla 2018 (utorok)

• na triedny aktív pre 1. - 4. ročník ZŠ o 15:30,
            • na triedny aktív pre 5. - 8. ročníka ZŠ o 16:00,
            • na triedny aktív na gymnáziu o 16:30.

Tešíme sa na Vašu účasť.

• Týždeň s RETRO

• RETRO týždeň máme úspešne za sebou. Na výstave artefaktov s názvom "Týždeň s RETRO" mohli naši žiaci vidieť mnoho zaujímavých predmetov - fotoaparáty, písacie stroje, domáce spotrebiče, knihy, hry, hračky a iné. Taktiež hudba, ktorá znela na chodbách počas prestávok nás preniesla do 20. storočia. A to všetko vďaka našim žiakom a učiteľom, ktorí prispeli všelijakými artefaktmi, ktoré doma našli alebo mali odložené. Najviac artefaktov nazbierali súrodenci Onuferovci - Viktorka (1.A), Oliver (4.A) a Dávid (7.A). Za to im veľmi pekne ďakujeme a dúfame, že ich naše odmeny za ich ochotu a aktivitu potešili.

V rámci výstavy prebehlo aj hlasovanie za najzaujímavejší artefakt. Najviac hlasov získali artefakty od Ester Gonosovej (5.A) - fotoaparát z r. 1955 a Dávida Onufera (7.A) - ruská hra Počkaj zajac z 80. rokov 20. storočia. Majiteľov sme odmenili vecnými cenami.

Blahoželáme a ďakujeme!

• McDonald´s Cup

• McDonald´s Cup je najväčší futbalový turnaj pre žiakov a žiačky 1. stupňa základných škôl. Tento rok sa koná na Slovensku už 20. ročník. Do turnaja nastupujú dievčatá a chlapci len z 1. stupňa základných škôl v rámci celého Slovenska. My sme dnes obsadili krásne 4. miesto. Blahoželáme :)

• Slávik Slovenska 2018 – okresné kolo

• Dnes 13.04.2018 sa v ABC CVČ Prešov konalo okresné kolo súťaže v speve ľudových piesní  Slávik Slovenska 2018. Zúčastnili so ho aj naše žiačky Laura Pavelová (2.A) a Hanka Slimáková (6.A), víťazky školského kola.  Obidve krásne odspievali svoje ľudové piesne za čo im patrí veľká pochvala. V každej kategórii boli vyhlásené a ocenené prvé tri miesta a udelená bola aj Cena poroty, ktorú vo svojej kategórii získala práve Hanka Slimáková. Srdečne blahoželáme.

• Slávik Slovenska - školské kolo

• Školské kolo Slávik Slovenska 2018 máme úspešne za sebou. Víťazom blahoželáme k postupu na okresné kolo najstaršej speváckej súťaže detí a mládeže v interpretácii slovenskej ľudovej piesne Slavik Slovenska.

Fotogaléria:

• Zápis do 1. ročníka 10.4.2018

• ...ak ste to nestihli alebo na to nebodaj zabudli, sme tu pre vás denne (pondelok-piatok) až do konca apríla. Zavolajte na tel. č. 051/771 32 63 a dohodnite si termín zápisu vášho/nášho budúceho prváčika :) Tešíme sa.